Изабран нови Одбор директора, Милан Лекић предсједник

Saopštenja 4 Apr

У петак, 29. марта, на ванредној 45. сједници Скупштине акционара (Одбор директора Електропривреде Црне Горе), разријешени су досадашњи чланови Одбора директора Рудника угља АД Пљевља (РУП) и изабран је нови Одбор директора у саставу: Милан Лекић, др Драган Лончар, др Бобан Меловић, Драган Лековић и Милан Гвозденовић.

Из ЕПЦГ су саопштили да се Скупштина акционара за овај састав одлучила бирајући између 53 пријављена кандидата који су у предвиђеном року доставили потребну документацију, односно радне биографије на Јавни оглас.

Конститутивна сједница ОД РУП одржана истог дана и на њој је за предсједника изабран дипломирани рударски инжењер Милан Лекић, бивши извршни директор Рудника угља.

Лекић је рођен у Пљевљима гдје је завршио основну школу. Средњу школу завршио је у Чајничу, а дипломирао је на Рударско-геолошком факултету у Београду. Приправнички стаж је одрадио у РУП, гдје је обављао послове и инжењера у техничкој припреми, руководиоца, док позицију извршног директора наше компаније обављао у периоду 12.4.2021-28.8.2023. године.

Раније, у периоду 2002-2014. био је извршни директор ЈП „Воводод“ Пљевља.

Тренутно је посланик у Скупштини Црне Горе. Функцију посланика обављао је и у периоду 1993 - 1998. године.

Истичемо и најзначајније биографске одреднице осталих чланова ОД РУП.

Др Драган Лончар је рођен у Београду, гдје је завршио основну школу и Девету београдску гимназију. Дипломирао је на Економском факултету у Београду 2001. године као студент генерације. Као стипендиста Shell Centenary Scholarship Fund 2003. године завршио је магистарске студије из области менаџмента на University of Cambridge (Judge Bussines School) у Великој Британији. Докторирао је 2007. године на Економском факултету у Београду. Као стипендиста Fulbright Foundation 2009. године завршио је постдокторске истраживачке студије из области финансијског менаџмента на University od Chicago (Booth Bussines School). Носилац је престижне CFA лиценце из области финансија.

Редовни је професор Економског факултета у Београду, аутор или коаутор већег броја научних и стручних радова (више објављених радова на SSCI листи). Коаутор је уџбеника Менаџмент и стратегија и Менаџмент помоћу пројеката. Члан је више престижних академских и професионалних тијела у земљи и иностранству. Радио је као консултант на пројектима већег броја домаћих и иностраних компанија (NIS, OMV, Lafarge, VIP Mobile, Knjaz Miloš, Novonordisk, Nectar, KWS, Coca Cola, Roche, Victoria Group, Frikom, JTI, Keprom, Philip Morris, DHL, Carnex  и др.), институција (World bank, UNDP, USAID, GIZ и др.). Члан је Надзорног одбора компаније Metalac, члан Управног одбора и Комитета за ревизију Wiener Stadtische. Оснивач је консултантске куће Peterhof Consulting.

Током своје богате професионалне каријере водио је велики број пројеката из области стратешког планирања, изради пројектних докумената, студија изводљивости, економских и социо-економских студија у сектору рударства и енергетике. Његова област интересовања су стратешко планирање, управљање пројектима, корпоративне финансије, управљање ризицима и заштита конкуренције.

Др Бобан Меловић је рођен у Пљевљима, гдје је завршио основну и средњу школу као ђак генерације и носилац дипломе „Луча“. Дипломирао је на Економском факултету у Подгорици 2003. године. Mагистрирао је на Економском факултету Универзитета у Београду 2006. године. Докторску дисертацију под називом „Маркетинг менаџмент у функцији креирања бренда – примјер Црне Горе“ одбранио је три године касније на Економском факултету Универзитета Црне Горе.

Редовни је професор на Универзитету Црне Горе. Изводи наставу на групи предмета из научне области Менаџмент и маркетинг. Поред матичног Економског факултета изводи наставу на Поморском факултету, Машинском факултету и Факултету за туризам и хотелијерство. Руководилац је Катедре за Менаџмент и маркетинг на Економском факултету и члан је Научног одбора Универзитета Црне Горе. У два мандата обављао је функцију продекана за наставу, а од 2019-2022. године обављао је функцију продекана за међународну сарадњу.

Аутор или коаутор је пет књига, више поглавља у међународним монографијама и великог броја научних и стручних радова (од којих је већи број њих на SCI/SSCI листи). Учествовао је на великом броју научних скупова, био је члан већег броја научних и стручних пројеката и различитих експертских и радних група. У периоду 2012-2020. године био је члан Центра младих научника Црногорске академије наука и умјетности (ЦАНУ). Гостујући је професор на неколико факултета и члан међународне редакције и уредништва више часописа, те члан научног и организационог одбора већег броја научних конференција. Био је ментор тиму такмичара из Црне Горе који су освојили златну медаљу за Предузетништво, на највећем и најпрестижнијем европском такмичењу у вјештинама – EuroSkills 2016 (Гетеборг, Шведска), као и тиму такмичара који су освојили сребрну медаљу на EuroSkills такмичењу 2018. године (Будимпешта, Мађарска). Посједује WorldSkills Europe Expert Certificate. Имао је ангажман као Предсједник жирија за додјелу награде „Октоих“. Учествовао је у изради више закона, стратегија и других докумената на иницијативу Владе Црне Горе, односно ресорних министарства. Двоструки је добитник Признања Универзитата Црне Горе за постигнуте резултате и посебне доприносе у развоју научно-истраживачког рада и међународног позиционирања.

Драган Лековић је рођен у Пљевљима. Дипломирао је на Правном факултету у Крагујевцу. Након одрађеног приправничког стажа у Основном суду Пљевља, у периоду од 1999. до 2021. године радио је у Општини Пљевља, конкретније у Секретаријату за стамбено-комуналне послове, Секретаријату за инспекцијске послове и Служби комуналне полиције. Од 2021. године је у ЕПЦГ, као шеф ОЈ Снабдијевање Пљевља.

Милан Гвозденовић је рођен у Пљевљима. Дипломирао је на Машинском факултету Универзитета Црне Горе на смјеру Индустријско инжењерство.